Trwały związek – sposoby na utrzymanie szczęśliwej relacji

Być może trwały związek wydaje się skomplikowany, ale warto robić wszystko, aby wciąż stawał się szczęśliwy/Pixabay

Komu z nas nie zależy na szczęśliwej relacji z ludźmi? Takie osoby chyba nie istnieją. Nawet najbardziej odizolowane od społeczeństwa jednostki potrafią w pewnym momencie swojego życia, dostrzec taką osobę, z którą będą chciały stworzyć jakąkolwiek relacje. Co prawda to wszystko brzmi bardzo pięknie, jednakże schody zaczynają się wtedy, gdy trzeba relację utrzymać w takim samym stanie, w jakim istniała od początku.

Czy istnieją sposoby na trwały związek – relację?

Sposoby na utrzymanie zdrowej i szczęśliwej relacji oczywiście istnieją. Można je stworzyć na bazie doświadczenia, uczuć albo nawet nauki.

Na stronie Instytutu Psychologii Zdrowia – psychologia.edu.pl – znalazło się kilka sposobów, które ,,czynią związek długotrwałym”.

Sposoby Instytutu Psychologii Zdrowia

  1. Pozytywne myślenie o swoim partnerze: chyba nie trzeba tutaj zbyt dużo opowiadać. Chodzi zwyczajnie o to, aby po kilku latach a może nawet miesiącach spędzonych w relacji, nie stracić dobrej opinii o partnerze, jakiego się przecież kocha.
  2. Spędzanie czasu razem: najbardziej istotna rzecz, która została tamże wskazana. Odnosi się przede wszystkim do tego, aby wspólnie sobie organizować zajęcia i ogółem życie towarzyskie – rozrywkowe. Nic tak nie zbliża jak aktywności czynione ,,we dwoje”.
  3. Wyrażanie uczuć: w tym punkcie chodzi o emocjonalne zaangażowanie na każdym kroku związku – relacji. Nie chodzi tylko o kwestie intymne, które mimo wszystko są najważniejsze. Istotnymi aspektami będą również, np. wspólne rozmowy, dialogi, pomoc czy wsparcie w każdej chwili.
  4. Dbanie o wspólne szczęście: ,,ludzie, którzy czują się szczęśliwi, mają też silniejszą miłość do partnera” – cytując portal. Interpretując to zdanie, da się dotrzeć do ważnej konkluzji – bez szczęścia obojga partnerów nigdy nie będzie wspólnej radości.

Prywatne sposoby na utrzymanie relacji

Innymi sposobami na utrzymanie zdrowej relacji mogą być jeszcze:

– dbanie o wspólną przestrzeń;

– nie zatracanie się w związku;

– dbanie o życie towarzyskie obu partnerów;

– nie przytłaczanie partnera (dawanie wolności);

– wspólne podejmowanie decyzji (w każdym przypadku; tajemnica oznacza upadek związku);

– jednakowe dbanie o siebie;

– uszanowanie potrzeby odpoczynku (powoduje to silniejsze zbliżenie).