Te zachowania kobiet dystansują facetów. Sprawdź, czy też je powielasz

Wystarczy jedno zachowanie, które wycofuje mężczyznę i może być to widoczne gołym okiem.
Wystarczy jedno zachowanie, które wycofuje mężczyznę i może być to widoczne gołym okiem. / Canva

Zauważyłaś ostatnio, że Twój partner trzyma Cię na dystans? Chociaż wydawało Ci się, że jest między Wami dobrze, coś nie daje Ci spać spokojnie, bo on zachowuje się jakoś… nienaturalnie. Wycofuje się, nie chce rozmawiać o wspólnej przyszłości, snuć planów, zmienia temat. Tak, jakby coś go wystraszyło. Coś lub ktoś. A może to właśnie jedno z Twoich zachowań sprawiło, że on nie jest gotowy i zwyczajnie zaczął się obawiać tej relacji? Oto zachowania kobiet, które mogą dystansować mężczyzn.

Zbyt duża pewność siebie

Oczywiście nie wszyscy mężczyźni lubią ciche myszki, ale kobiety, które lubią nadmierną atencję innych również nie są przez mężczyzn pożądane. Czują się oni wówczas mniej ważni, bo w końcu to ona zawsze musi być w centrum uwagi. Jeśli w ostatnich tygodniach miała miejsce taka sytuacja, kiedy w jakiś sposób go unieważniłaś, zastanów się, czy nie spowodowała jego wycofania. To bardzo prawdopodobne.

Zaniedbanie

Mężczyźni zwracają uwagę na to, jak kobieta jest ubrana, jak pachnie i czy ma makijaż. Ważne są dla nich wydepilowane nogi oraz ładne paznokcie. Jeśli z uwagi na dłuższy staż związku czy macierzyństwo wystąpiło u Ciebie zaniedbanie, on zdecydowanie mógł stracić pewne zainteresowanie Twoją osobą. Możesz to szybko zmienić, pokazując mu, że wciąż jesteś tą samą kobietą, w której się zakochał.

Wulgarność

Mężczyźni lubią, kiedy kobieta ma ostry język, ale nie kiedy jest bardzo wulgarna. Im kobiety kojarzą się przede wszystkim… z kobiecością, a nie co drugim wypikanym słowem. Jeśli więc w Twoim słownictwie przeważają wulgaryzmy, możesz zniesmaczyć tym mężczyznę. Postaraj się pokazać mu z tej grzeczniejszej, kulturalniejszej strony. W końcu kiedyś chciałby przedstawić Cię rodzicom, ale nie w takiej wersji, jaką mu pokazujesz.

Planowanie

Wspólne mieszkanie, zaręczyny, ślub, dzieci… obojętnie w jakiej kolejności chcesz z nim o tym rozmawiać, wyczuj grunt. Może on nie jest gotowy. Jeśli zarzucisz go zbyt dużą porcją planów, on może poczuć się wycofany, wręcz osaczony, w pułapce i potrzasku. O planach na wspólną przyszłość warto rozmawiać, jednak dozować je i ustalać, jakie na dzień dzisiejszy macie priorytety. W ten sposób będzie to bardziej łagodne, a nie tak drastyczne. Twój facet w tym momencie już się nie wystraszy.