Te nawyki sprawiają, że stajemy się mniej atrakcyjni dla innych

Czasem nawet nie wiesz, że Twoje zachowanie może mieć negatywny wpływ na Twoją atrakcyjność.
Czasem nawet nie wiesz, że Twoje zachowanie może mieć negatywny wpływ na Twoją atrakcyjność. / Canva

Każdy z nas postrzegany jest przez innych nie tylko z uwagi na kwestie psychiczne – charakter i osobowość – ale również fizyczne. To one decydują o naszej atrakcyjności na pierwszy rzut oka. Indywidualnie, dla każdego z nas atrakcyjne jest coś innego. Niektórzy zwracają uwagę na oczy, inni na głos, włosy, nogi, dłonie. Są jednak i takie cechy, które sprawiają, że w oczach innych tracimy na atrakcyjności. Zostało to nawet udowodnione naukowo. Jakie cechy sprawiają, że inni odbierają nas mniej atrakcyjnie?

1. Zamknięta postawa i zgarbione plecy

Psychologowie twierdzą, że w drugim człowieku zniechęca nas zamknięta postawa i zgarbione plecy. W rzeczywistości osoby, które tak robią, wydają się mniej towarzyskie i otwarte, a zarazem nieatrakcyjne. Skrzyżowane na piersiach ręce symbolizują brak otwartości na kontakt z drugą osobą. Tworzą swego rodzaju barierę. Aby nie doprowadzić do negatywnego odbioru swojej osoby, warto się wyprostować i rozluźnić ramiona. Wówczas będzie to pozycja znacznie bardziej atrakcyjna towarzysko niż poprzednia.

2. Senność i ziewanie

Nadmiar obowiązków, późne chodzenie spać, bezsenność. Wszystko to sprawia, że następnego dnia nagminnie ziewamy, mamy podkrążone oczy, a brak energii emanuje z nas na kilometr. Nie jest to absolutnie atrakcyjna cecha. Wręcz zniechęca nas do kontaktu ze zmęczoną osobą, która wydaje się nie być zupełnie zainteresowana tym, co mamy jej do powiedzenia. Aby podkręcić swoją atrakcyjność, warto zacząć się porządnie wysypiać.

3. Palenie papierosów, używki i nadmiar alkoholu

We współczesnym świecie, gdzie ekologia i zdrowy tryb życia są po prostu modne, coraz bardziej na naszą atrakcyjność wpływają nałogi i to w ten negatywny sposób. Nie chcemy umawiać się z osobami, od których czuć papierosy lub które nadużywają alkoholu. Tacy ludzie przez otoczenie odbierani są jako zagubieni, nieodpowiedzialni i absolutnie niegodni zaufania.

4. Nerwy na wodzy

Jeśli na każdym kroku okazujesz zdenerwowanie i stres, który oczywiście może wynikać z wielu kwestii… niestety możesz być pewny, że otoczenie nie odbierze Cię pozytywnie. Lubimy ludzi, którzy roztaczają wokół siebie dobrą energię. Wówczas zarażają nią także innych. Ci, którzy wciąż są poddenerwowani, zestresowani, nie odpowiadają grzecznie tylko przekornie, uważani są za mniej atrakcyjnych. Może czas zacząć trzymać swoje nerwy na wodzy, aby zyskać większe zaufanie społeczne?

5. Lenistwo pełną parą

Brak jakiegokolwiek zainteresowania i bierność, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie towarzyskie czy zawodowe w zespole, odbierane jest negatywnie. Takie osoby nie będą w towarzystwie lubiane, ponieważ są trudne w obyciu. Zupełnie nie pokazują, że może im zależeć na opinii innych, a przecież właśnie w ten sposób tworzą się więzi społeczne. Może czas wykazać się jakimś zainteresowaniem, aby inni zmienili o Tobie zdanie?