Te 5 rzeczy pozwoli Ci wzmocnić Wasz związek na co dzień

Nawet drobne rzeczy mogą sprawić, że Wasz związek będzie piękniejszy.
Nawet drobne rzeczy mogą sprawić, że Wasz związek będzie piękniejszy. / Canva

Związek to nieustannie trwający proces. Trzeba wziąć o niego dbać i podkręcać iskrę, aby wszystko funkcjonowało w nim, jak należy. Trwałość, miłość, stabilność wymagają pracy. Nie można spocząć na laurach, jeśli osiągnęło się już jedno, bo można stracić znacznie więcej. Chcesz, aby Twój związek umacniał się każdego dnia? Masz na to wpływ poprzez codzienne gesty i małe rzeczy, które możesz robić dla swojego partnera. Oto one.

Poranne pożegnanie przed wyjściem do pracy

Tylko spójrz, to potrwa dosłownie minutę. Kiedy wychodzicie do pracy, pożegnajcie się czule. Pocałunkiem, przytuleniem, dobrym słowem. Zapytaj o to, jakie plany na dzisiejszy dzień ma Twój partner, pokaż, że wspierasz go przed trudnym spotkaniem w pracy, czy prezentacją. Zamieńcie poranne pożegnania w rutynę, która będzie dla Was pięknym początkiem każdego dnia.

Czas po pracy

Dom to dla Was oaza spokoju i bezpieczeństwa. Tutaj spędzacie większość czasu, prowadzicie swoje życie każdego dnia po pracy. Znajdźcie więc chwilę na rozmowę, na pytanie o to jak minął Wam dzień. Na wspólny posiłek przygotowany z myślą o drugiej osobie, która wraca zmęczona i głodna do domu. To tylko chwila, ale wspólna, razem – jednocząca Was i Waszą codzienność. Bezcenne.

Intymność

To wcale nie musi oznaczać codziennych zbliżeń. Mowa o gestach, takich jak trzymanie za dłoń, dotknięcie policzka, pocałunek czy przytulenie. Pokazanie, że jest się obok. Czuły, ciepły symbol miłości, często tak niedoceniany, a jednak niezwykle potrzebny, pokazujący obecność drugiej osoby. Bliskość z drugim człowiekiem jest odpowiedzialna za redukcje hormonu stresu. Pozwala poczuć niesamowitą więź z drugą osobą, nawet jeśli na co dzień tego nie dostrzegamy.

Idźcie na randkę

Wybierzcie jeden dzień w miesiącu, w którym wybieracie się na randkę. Niech to będzie absolutna niespodzianka dla drugiej osoby, abyście mogli na nowo się zaskakiwać. Dreszczyk emocji, odrobina motyli w brzuchu, jeszcze nikomu nie zaszkodziły. Wręcz przeciwnie. Pamiętajcie też o tym, aby wyciszyć telefony i skupić się tylko i wyłącznie na sobie. W ten sposób udowodnicie sobie nawzajem, że nie ma nic ważniejszego, niż Wy sami. Tu i teraz. Dla każdego z Was będzie to dowód na prawdziwą, szczerą miłość.