Singiel z lepszą kondycją psychiczną? – badania tak mówią

Single według badań są szczęśliwsi/Pixabay

 

Okazuje się, że Single posiadają dużo lepszą kondycję psychiczną i są bardziej pozytywni niż osoby, które egzystują w związku małżeńskim. Dowiodły to badania przeprowadzone przez Uniwersytet Wisconsin. Jasno pokazuje to też, że przesądy dotyczące tego, że Single są nieszczęśliwi, mijają się z prawdą.

Badania Uniwersytetu Wisconsin

Badania z wcześniej wspomnianego uniwersytetu pokazały między innymi, że:

  1. Single są większymi optymistami w podejściu do życia i swoich prywatnych spraw;
  2. Osoby bez związku wykazały także swoimi odpowiedziami większy poziom zdrowia psychicznego, co związane jest z brakiem stresu i inwestowaniem tylko w swoją osobę;
  3. Single dużo mocniej koncentrują się oraz inwestują w samorozwój.

Inne przyczyny optymizmu Singli

Singiel nie jest w związku, toteż nie musi poświęcać czasu drugiej osobie: żonie, partnerce itd. Tak jak wcześniej zostało wspomniane – koncentruje się on tylko na sobie, co jednakże nie jest egoizmem.

Ponadto osoby, które są same, nie muszą inwestować w jakąś relację, co pomaga im w osiągnieciu większej ilości rzeczy. To prowadzi ich do szczęścia (braku pesymistycznych pobudek).

Małżeństwa według badań

Wzorując się na badaniach Uniwersytetu Wisconsin można wysnuć jeszcze, że osoby w związkach małżeńskich nie czują takiego optymizmu, gdyż musza poświęcać się drugiej osobie – rodzinie. To pochłania dużą ilość czasu i energii. Po raz kolejny nie oznacza to jednak, że Single należą do grona narcyzów bądź egoistów.