Niesamowicie długa trasa przechodząca przez Polskę. Kolei z Portugali do Singapuru

Najdłuższa trasa kolejowa przejeżdża przez Polskę!

Ponad 200 lat temu mogłoby wydawać się to futurystyczną wizją, ale powstała trasa kolejowa, która ciągnie się od Portugali do Singapuru, a zarazem przechodzi ona przez Polskę, co jeszcze bardziej globalizuje i otwiera nasz kraj na kolejne rozwiązania.

O samej trasie

Sama linia ma 18,7 tysięcy kilometrów i obejmuje m.in. takie Państwa jak Chiny, Francja czy nawet Tajlandia (prosto do samego Singapuru). Trasa prowadzi oficjalnie przez ponad 10 krajów, dla których także oznacza to trwały rozwój gospodarczo-społeczny.

Koszt podróży i wpływ na środowisko

Jeśli chodzi o koszty podróży, to najmniejsza cena, jaką da się wyłożyć na podróż, wynosi 1200 Euro – w przybliżeniu oraz w pojedynczym kierunku. Jak zatem widać nie należy to do małych kwot.

Podróż koleją przez tak długą trasę generuje mniejszą emisję dwutlenku węgla, aniżeli wycieczka samolotem, co warto odnotować.

Sytuacja Polski i zasilenie globalnej gospodarki

Jak to wpłynie na Polskę? To mogą spekulować specjaliści od ekonomii i polityki międzynarodowej, ale przy pierwszych wrażeniach można powiedzieć, że będzie to dalszy krok w stronę globalizacji świata i jego rozwoju pod względem: produkcyjnym, społecznym i turystycznym przede wszystkim.

Na samej gospodarce globalnej również taka trasa może wywrzeć ogromny wpływ, np. pod względem stymulacji krajowych rynków – szczególnie tych, przez które owa kolej będzie przejeżdżała.