Nie lubisz spędzać czasu samotnie? Oto, dlaczego warto to robić od czasu do czasu

Chwile sam na sam pozwalają poznać siebie z zupełnie innej strony.
Chwile sam na sam pozwalają poznać siebie z zupełnie innej strony. / Canva

Jeśli wciąż powtarzasz, że nudzisz się sam ze sobą, chyba zupełnie nie doceniasz chwil sam na sam. To momenty, których potrzebuje każdy z nas, aby się zrelaksować i poznać siebie z zupełnie innej strony. Nie chodzi o samotność, ale o wyciszenie, oddalenie od nadmiernej ilości bodźców i przeżywanie tu i teraz. Być może dowiesz się o sobie samym czegoś zupełnie nowego, nieodkrytego i zagadkowego, co tylko w takiej sytuacji możesz odkryć. Daj sobie szansę, na poznanie swojej zupełnie nieznanej strony. Tu i teraz. Oto, dlaczego warto od czasu do czasu pobyć samemu ze sobą:

1. Relaks na najwyższym poziomie

Bądźmy szczerzy, nikt nie zna Ciebie tak dobrze, jak Ty sam. Tylko Ty wiesz, co najbardziej Cię zrelaksuje, pozwoli odpocząć i oczyścić głowę. Tylko Ty jesteś w stanie zapewnić sobie maksymalny komfort, nie przesadzając ani w jedną, ani w drugą stronę. Jeśli czasem pobędziesz sam ze sobą, np. w domowym SPA, podczas wieczoru filmowego czy też czytając ulubioną książkę, odkryjesz magię samotnych wieczorów i swojego własnego towarzystwa. Zobacz, jak wiele możesz zyskać, zostając czasem w domu i izolując się od świata. Nie często, ale czasem. Wiele to zmieni w Twojej relacji z samym sobą.

2. Jak cenna jest cisza i spokój?

W XXI wieku żyjemy w absolutnym biegu. Wyścig szczurów towarzyszy nam na każdym kroku, dlatego nie mamy zupełnie czasu, aby zwolnić, zatrzymać się, pomyśleć. Praca, zakupy, spotkania towarzyskie czy rodzinne to zawsze suma wielu godzin. A gzie tutaj czas na ciszę i spokój? Chwila sam na sam pozwoli Ci ją docenić. Wyciszyć się, pomedytować, odczuwać to, co Cię otacza w zupełnie inny sposób. Zobaczysz, że chwilowa samotność może być bardzo przyjemna. Odczuje to nie tylko Twoja psychika, ale również ciało, które bywa bardzo zmęczone i chwila zatrzymania dobrze mu zrobi.

3. Pomyśl o swojej pewności siebie

Przebodźcowany człowiek bardzo często się wycofuje. Rzadko też wypowiada własne zdanie na dany temat, mając poczucie, że Ci, którzy go otaczają, wiedzą jednak lepiej. Jeśli i Ty czujesz, że pewność siebie nie jest już Twoją najmocniejszą stroną, najwyższy czas o nią zadbać. Na chwilę się odizoluj, zadbaj o siebie. Pochwal się przed lustrem, opowiedz sam sobie o swoich pomysłach, ideach, poglądach. Przedstaw sobie argumenty, które potwierdzają Twoje zdanie. Na nowo poczuj się silny z własnym zdaniem.