Ma już 92 lata pomimo tragicznej diagnozy z przeszłości

Niesamowita historia choroby Kobiety, która może fascynować/Pixabay

Niesamowita historia starszej kobiety, która miała przedwcześnie umrzeć, ale finalnie wciąż żyje i ma się całkiem dobrze. Mowa o życiu Libby Lashansky, jaka żyje do tej pory z niebezpieczną chorobą, ale trzyma się całkiem dobrze, o czym świadczy jej burzliwy jak i fantastyczny życiorys.

Choroba Libby

Libby Lashansky w dzieciństwie nie miała powodu do zadowolenia. Otóż stwierdzono u niej Cukrzycę, jednakże nieco gorszą – typu 1.

Cukrzyca typu 1 to, cytując portal diabetyk.org.pl, ,,choroba autoimmunologiczna. Rozwija się ona w wyniku błędu układu odpornościowego, który z niewiadomych powodów niszczy zdrowe komórki trzustki produkujące insulinę” (Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, 2020). Ze strony dowiedzieć się jeszcze można, iż choroba ta atakuje między innymi dzieci. W tym wieku także zachorowała Libby.

Życiorys

Libby Lashansky żyła w świadomości, że w każdym momencie może umrzeć, ale nie poddawała się, ponieważ weszła w związek małżeński oraz została dwukrotnie matką. Mimo diagnozy z dzieciństwa cieszyła się życiem oraz podjęła studia na kierunku medycznym . W takim stanie dożyła do dzisiaj i ma się całkiem dobrze.

To niezwykle pasjonująca historia pokazująca, że można żyć nawet z nieuleczalną i złośliwą chorobą.