Jedyny ważny dzień to ten, który jest… dziś

Przeżyj go tak, jakby miał być tym najpiękniejszym, w całym Twoim życiu.
Przeżyj go tak, jakby miał być tym najpiękniejszym, w całym Twoim życiu. / Canva

Masz tendencję do wracania myślami w przeszłość? Wiele z nas tak ma. A przecież super z Ciebie osoba. Spójrz w lustro. Czy warto serwować sobie kolejną zmarszczkę? A może warto pomyśleć, że dzisiejszy dzień może być najpiękniejszym w całym Twoim życiu i warto przeżyć go… pięknie? Od A do Z.

Wyciągaj wnioski, zamykaj stare drzwi i nie zostawiaj uchylonych furtek. Żyj tym, co tu i teraz. Nie rozpamiętuj.

Przyjaźnie, które minęły

Ktoś mądry mi kiedyś powiedział, że nasze życie jest jak pociąg. Wciąż doczepiamy do niego nowe wagony, zmieniamy je, a jako pasażerowie wsiadają do nich nowi pasażerowie. Niektórzy wysiadają, innych wypraszamy sami, wszystko po to, aby nie zrobiło się tłoczno. Coś w tym jest.

Nie należy rozpamiętywać straconych przyjaźni, bo i tak dały nam w życiu wiele. Z każdej relacji, którą odnotowujemy w naszym życiu możemy wyciągnąć lekcje. Szczęścia, smutku, pokory czy radości.

Pielęgnuj te wspomnienia, które dają Ci siłę i uśmiech, ale nie wracaj do tych, które Cię krzywdzą. Jeśli tęsknisz, odezwij się. Może druga strona czuje to samo, ale obawia się zrobić pierwszy krok? Nie żałuj w życiu niczego.

Relacje, które nie wrócą

Zamykamy furtki. Wszystkie. Jeśli ktoś zdecydował, że nie chce z kimś być, miał ku temu powód. Po co Ci w życiu powrót takiej osoby, która wyraźnie powiedziała „nie chcę Cię”?

Znajdź kogoś, kto doceni to jaka jesteś. Weźmie Cię takiego, jaki jesteś. Ze wszystkimi zaletami i wadami. Nikogo nie można zmusić do miłości. Powinna być ona szczera, prawdziwa, prosta i piękna. Tak jak nie można być w połowie w ciąży, tak nie można być z kimś na pół gwizdka. Podnieś głowę do góry.

Życie napisało dla Ciebie piękny scenariusz, tylko aby się on ziścił, musisz być na niego gotowa. A kiedy, jeśli nie wtedy, jak w końcu przestaniesz rozpatrywać byłego partnera?

Co było, a nie jest…

Każdy z nas popełnia błędy. Najważniejsze to wyciągać z nich wnioski i uczyć się nie popełniać ich w przyszłości. Wszystko, co dzieje się w naszym życiu czegoś nas uczy. To nowe doświadczenia, wspomnienia, szansa na rozwój i pójście w zupełnie innym kierunku. Popełniłaś straszną gafę? Nie Ty jedna. Nie Ty pierwsza. Kolejnej takiej już nie popełnisz.

Znajdź w tym coś pozytywnego – naucz się czegoś nowego, poczuj wyzwanie, wyślij do siebie samej informację zwrotną i potraktuj tę lekcję bardzo serio. Zwróci Ci się to, już niebawem. Zobaczysz!