Jak na nowo poskładać się po rozstaniu?

Koniec związku, to nie koniec świata.
Koniec związku, to nie koniec świata. / Canva

Rozstanie nigdy nie należy to przyjemnych chwil, bez względu na to czy go chcemy, czy też nie. Kończenie związku z kimś, kto chociaż przez jakiś czas był nam bliski, to konieczność poradzenia sobie ze smutkiem, żalem, wyrzutami sumienia czy przywiązaniem, które zdążyło się wytworzyć przez ten czas. Istnieje kilka sposobów na to, aby pozbierać się po trudnych chwilach i na nowo poczuć wiatr w żaglach. To zajmie chwilę i nie będzie natychmiastowe, ale uwierz. Jest możliwe.

Opowiedz sam przed sobą, co się wydarzyło

Przyczyna i skutek – określ je. W innym przypadku może być Ci ciężko trzeźwo ocenić sytuację. Postaraj się dostrzec dokładnie to, co się wydarzyło. Z czyjego powodu, co zawiniło, jaki to miało efekt. Jeśli nie zmierzysz się z sytuacją, możesz w kolejnych relacjach popełniać niemal te same błędy. Chyba tego nie chcesz, prawda?

Bądź obiektywny

Pamiętaj, że rozstanie to nie jest koniec świata. Relacja z drugą osobą wcale nie musi zakończyć się paleniem mostów. Może potrzebujecie od siebie dystansu, chwili wytchnienia i odpoczynku? Nigdy nie wiesz co przyniesie los, bo nic nie jest zawsze czarne i białe. Pomyśl, że zawsze wszystko dzieje się po coś. To jedyny sposób, aby iść do przodu z odpowiednim nastawieniem, nie dołując się tym, co dzieje się złego po drodze. Należy wyciągać lekcje z negatywnych sytuacji.

Zadbaj o samego siebie

Teraz to Ty jesteś najważniejszą osobą. Zadbaj o swój wewnętrzny spokój, harmonię, przytul się i okaż sobie wsparcie. Potrzebujesz tego od siebie, zamiast biczowania, bo to mamy w zwyczaju robić, kiedy coś dzieje się nie po naszej myśli. Nie obwiniaj nikogo, żyj w zgodzie z samym sobą tu i teraz. Poszukaj tego, co Cię odpręża i relaksuje. Zadbaj o chwile, które pomogą Ci na nowo spojrzeć przez różowe okulary na zupełnie inną, nową perspektywę.

Ucz się na błędach

W życiu każdego z nas pojawiają się chwile gorsze i lepsze. Najważniejsze to wyciągać wnioski z tego, czego nie chcemy już doświadczać, uczyć się na błędach. Nie jesteśmy doskonali, nie ma ludzi idealnych. Każdy może w życiu dostać drugą szansę, stać się lepszym człowiekiem. Pamiętaj, że koniec jednego związku nie jest końcem świata. Kto wie, co napisał dla Ciebie los w swoim scenariuszu. Może miłość zapuka do Twoich drzwi zupełnie niespodziewanie, w chwili kiedy najmniej się tego spodziewasz?